Pradžia > Užupio kavinėje, šachmatų varžybos, žaibo šachmatai > Pirmasis Vilniaus senamiesčio šachmatų čempionatas

Pirmasis Vilniaus senamiesčio šachmatų čempionatas

2012-10-20
Vilniaus senamiesčio šachmatų čempionato dalyviai

Vilniaus senamiesčio šachmatų čempionato dalyviai

          2012 m. spalio mėn. 13 dieną, Vilniuje esančioje Užupio kavinėje (Užupio g. 2) įvyko pirmasis Vilniaus senamiesčio šachmatų čempionatas. Turnyro iniciatorius – Lietuvos Respublikos  Seimo narys Gintaras Songaila.
Numatoma, kad ateityje tai taps tradiciniu renginiu, kuriame galės varžytis šachmatininkai mėgėjai ir profesionalai. Šiame turnyre (vyr. teisėjas Darius Matonis) buvo taikoma “žaibo“ šachmatų laiko kontrolė 5+0 (penkios minutės partijai kiekvienam žaidėjui be laiko pridėjimo), žaidžiama “round robin“sistema po dvi partijas. Išdalinti apdovanojimai bendrojoje  ir senjorų įskaitose. Pagrindinį prizą – čempionato taurę – laimėjo FIDE sporto meistras Boris Rositsan (Elo Blz 2139) surinkęs 20,5 taško iš 22 galimų, antros vietos laimėtojas Antanas Klimkevičius Laizanas – 17/22, trečias – Paulius Rutkauskas – 14/22. Senjorų įskaitoje (nuo 60 m.) pirmas buvo Vidmantas Putelis 9/22.

Pirmą kartą Lietuvos “žaibo“ šachmatų istorijoje buvo panaudota pažangi praktika – teisėjų apeliacinės komisijos paskyrimas (komisijos pirmininkas – Antanas Klimkevičius Laizanas). Tai reiškia, kad turnyro dalyvis, manantis, kad kuris nors vyr. teisėjo sprendimas yra neteisingas, gali raštu apskųsti tokį teisėjo sprendimą apeliacinei komisijai. Apeliacinė komisija įgaliota teisėjo sprendimą paskelbti negaliojančiu arba palikti galiojančiu.

Nors tai buvo pirmasis Vilniaus senamiesčio šachmatų čempionatas, viskas vyko sklandžiai ir labai gražioje aplinkoje – “Užupio respublikos“ parlamento salėje. Už tai turnyro dalyviai lieka dėkingi Užupio kavinei, suteikusiai puikią salę, ir tikisi dar ne kartą čia žaisti ateityje.

ČEMPIONATO REZULTATAI
Čempionato akimirkos: